Małgorzata Chechlińska

Z urodzenia warszawianka, a od ponad dwudziestu lat mieszka w Zakopanem. Biznesowo związana jest z Podhalem i z Warszawą. W Zakopanem założyła Biuro Podróży Trip, które pierwotnie zajmowało się przede wszystkim turystyką przyjazdową. Biuro turystyczne przekształciła w Grupę TRIP – markę, pod którą działają cztery luksusowe obiekty hotelowe. W Zakopanem to: Hotel Litwor*****, Centrum Kongresowe i Hotel Belvedere****, Hotel Czarny Potok*** oraz w centrum Polski kompleks Hotel Ossa**** Congress & Spa, nazywany również Domem Polskiego Rugby, na który składają się Centrum Kongresowe z zespołem 30 sal konferencyjnych, największa dla 1600 osób oraz bogate centrum rekreacyjne. Dziś Grupa TRIP zajmuje się turystyką przyjazdową i kongresową. Poprzez swoją działalność promuje Polskę na całym świecie. W sumie cała Grupa Trip łącznie z tworzącymi ją hotelami daje zatrudnienie ponad 700 osobom a Grupa TRIP jest marką znaną nie tylko w Polsce.

Małgorzata Chechlińska pełni wiele ważnych funkcji społecznych i zawodowych. Jest między innymi: Prezesem Zarządu Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN, członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, Współorganizatorką Pierwszego Kongresu Kobiet w Polsce, Członkinią Rady Głównej Kongresu Kobiet, członkinią Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, uczestniczyła w kilku edycjach w programie Vital Voices Global Partnership jako mentorka przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

Wśród najbardziej cennych nagród jakie otrzymała Małgorzata Chechlińska jest Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii „Małe Polskie Przedsiębiorstwo” (2005), nagroda w konkursie „Rynków Zagranicznych” – Wybitny Polski Eksporter, przyznana przez Krajową Izbę Gospodarczą (2006), Certyfikat Fair Play od Krajowej Izby Gospodarczej 2000r oraz Kryształowy Globus Konkursu Fair Play Turystyki Polskiej w 2008 roku, I miejsce w konkursie „Złota Pięćdziesiątka”, przyznana przez Rynek Turystyczny (2004) oraz ostatnio, Podziękowanie Podsekretarza Stanu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej za Szczególne Zasługi i Wybitne Osiągnięcia w Zakresie Rozwijania Działalności Gospodarczej w Sektorze Turystyki, Nagroda w Plebiscycie „Przedsiębiorca 10-lecia Powiatu Tatrzańskiego” w 2008 roku, Nagroda Hotelarza 25-lecia oraz Twórcy Innowacji 2014.

Od lat prowadzi działalność charytatywną oraz na rzecz kultury współorganizując cykliczne wydarzenia artystyczne, między innymi: Wiosnę Jazzową w Zakopanem, Festiwal Muzyka na Szczytach, Wierchowe Spotkania Niepełnosprawnych Dzieci z Fundacji Andrzeja Brandstattera „Pro Artis”, Dzień Babci i Dziadka, Letnią szkołę dla ciekawskich – Żyj z pasją, coroczne warsztaty łódzkiego teatru LOGOS,  Charytatywny Mecz Gwiazd – wydarzenie na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej oraz Fundacji Spełnionych Marzeń. W ramach działań na rzecz kultury i sztuki wspiera Teatr Im. Stanisława Witkacego w Zakopanem, Teatr Kwadrat w Warszawie. Wspiera również Stowarzyszenie Artystyczne Belvedere Art. Project, zespół Regle z Poronina oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – OTOZ Animals.

Małgorzata Chechlińska z pracownikami Grupy Trip