Oświadczenia, Sprawa Hotelu Belvedere, Sprawa Hotelu Ossa

KOMENTARZ DO PROGRAMU PAŃSTWO W PAŃSTWIE Z DN. 17.12.2017 R.

Szanowni Państwo,

W chwili, gdy piszę te słowa, dziś od kilku godzin po raz kolejny w Hotel Litwor stoją wycelowane kamery Telewizji Polsat. Pracownicy Polsatu wpływają na pogorszenie komfortu pracy załogi i komfortu gości, rozpowszechniając nieprawdziwe informacje i budując atmosferę zagrożenia. Nie po raz pierwszy. Przez wiele tygodni w ten sposób pracownicy Polsatu otaczali Hotel Belvedere i próbowali wywierać presję na pracownikach i Gościach.

W związku z wyemitowanym w dniu 17 grudnia 2017 r. programem „Państwo w państwie” wyjaśniam, że Telewizja Polsat, która upowszechnia kłamliwe, nieprawdziwe, zmanipulowane informacje o obiektach, które stworzyłam:
Hotel Belvedere, Hotel Litwor, Hotel Ossa Congress & Spa, jest – poprzez swojego właściciela – stroną w sporze biznesowym.

Upowszechniając nieprawdziwe i zmanipulowane informacje na temat tych podmiotów, Telewizja Polsat łamie Postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie IV C 1206/17 z dnia 15 listopada 2017, który zabronił publikowania informacji o mnie w zakresie:

– przynależności do „układu zakopiańskiego”,
– przynależności do układu sędziowsko-prokuratorskiego itd.

na okres 1 roku.

Wyjaśniam, że zastosowana przez wydawców programu i prowadzącego zamiana sformułowania z „układ zakopiański” na „układ na południu Polski” to nieudolna próba obejścia Postanowienia. Szczególnie obrzydliwe jest informowanie o zatrzymaniach dyrektorów sądów na południu Polski w kontekście stworzonego przeze mnie Hotelu Belvedere. Po pierwsze to jawna manipulacja. Sytuacja Hotelu Belvedere nie ma nic wspólnego z tymi wydarzeniami. Po drugie godzi to w markę Hotel Belvedere, narusza dobre imię i wizerunek spółki Centrum Kongresowe Plus, a także moje dobre imię, zniesławia mnie i pomawia. Jest bowiem oczywiste, że to ja stworzyłam Hotel Belvedere, przez wiele lat byłam za niego odpowiedzialna i marka ta nierozerwalnie jest związana ze mną. Jest oczywiste, że Telewizja Polsat po raz kolejny mówi o mnie w kontekście rzekomego „układu na południu Polski”.

Jednocześnie informuję, że w ocenie mojej oraz moich współpracowników, działania podejmowane przez Telewizję Polsat oraz kancelarię Modrzejewski i Wspólnicy stanowią czyn nieuczciwej konkurencji, o czym mowa w art. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Szanowni Państwo,

Jako przedstawiciel spółki Park Edukacji S.A., będącej upadłym w postępowaniu upadłościowym nr kt XIV GU 37/16 dotyczącym Hotelu Ossa informuję także, że po trwającym wiele tygodni bezprecedensowym ataku na mnie i na spółki moich byłych współpracowników, do przetargu o dzierżawę Hotelu Ossa zgłosiła się spółka Solservice Group sp. z o.o. (KRS 000526911), której udziałowcem i wspólnikiem jest Jerzy Modrzejewski.

Stanowi to czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji („Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta”). W katalogu czynów określanych jako czyn nieuczciwej konkurencji znajduje się m.in.: „pomawianie”, a także „nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy”, a także „utrudnianie dostępu do rynku” itd.

Jest mi szczególnie przykro, że Panu Jerzemu Modrzejewskiemu reprezentującemu rodzinę Solorzów oraz Telewizji Polsat nie wystarczyło pomawianie, zniesławianie i niszczenie mnie. Że podmioty te postanowiły dołożyć wszelkich starań, by zdestabilizować spółkę moich wieloletnich współpracowników Centrum Kongresowe Ossa i ponad 200 jej pracowników, rzucić na tę spółkę cień podejrzeń, pomówić ją oraz wywierać na urzędy i organa administracyjne wpływ, by nakłaniać je do rozwiązywania umów, wycofywania pozwoleń i próbować odebrać jej rynek.

Małgorzata Chechlińska

1 thought on “KOMENTARZ DO PROGRAMU PAŃSTWO W PAŃSTWIE Z DN. 17.12.2017 R.

 1. Pani Malgorzato.
  W takim kraju zyjemy …
  Moja rodzina zwiazana jest z Ossą od poczatku dzialania hotelu. 3-4 × wroju tam bywalismy, Cudowne miejsce, wspaniale smaki i ludzie …takiej obslugi nie ma zaden hotel.
  Kochamy Panią za to wszystko.
  To xo sie reraz dzieje…serce sie kraje!
  Jestesmy z Pania calyn sercem i trzymamy z calej sily kciuki za Pani powodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *